Butler Elementary honor rolls


BUTLER ELEMENTARY SCHOOL

Third nine-week period

HONOR ROLLS

Second Grade

4.0

Wade Traxler, Elizabeth Beveridge, Layla Daugherty, Brynley Kirkpatrick.

HIGH HONORS

Peyton Born, Wesley Bunnell, Coy Bieri, Erika Hollar, Brody McGregor, Brooklyn Wilson, Ava Campbell, Emma Taylor, Julian Morran, Joseph Lykins, Owen Weikle, Nathaniel Carroll, Ava Brinkerhoff.

SECOND HONORS

Cooper Brokaw, Melissa Atherton, Emily Doup, Audrey Orewiler, Grant Wade, Isaac Sieving, Zane Atkinson, Jacob Fields, Carter Coole, Logan McGhee, James Lifer, Hayden Northrup, Trey Sellers, Addison Weikle, Levi Kurtz, Chloee Steward, Isaac Ross, Broegan Lyon, Jenny Britton, Zachary Wynn, Evyn Morfin.

Third Grade

4.0

Aidan Haring, Ava Carr, Mattie Colegrove, Rowyn Lang, Bryar Ousley, Myles Sharp, Kaiden Dettmer, Mia Wilson.

HIGH HONORS

Landon Ball, Brinley Barnett, Brenley Higgins, Helen Mollohan, Lucy Myer, Bailee Riddle, Brandon Derflinger, Stevie Munoz, Alyson Brokaw, Zoe Dingus, Jasmine Johnson, Caleb Wilson, Hezekiah Molina, Adin Thomas.

SECOND HONORS

Landon McGhee, Isabella Sherman, Trayse Crider, Devyn Oswalt, Sophia Wilson, Cheyenne Schuster, Joseph Drockton, Makenna Wuertz, Clement Britton, Tobin Amos, Sabree Caudill, Nicholas Kinkel.

Fourth Grade

4.0

Mara Bieri, Garett Hotz, Madison Oswalt, Lola Stillion, Jay Jackson, Ky Pamer, Christian Walker, Hayden Wilson, John Proto, Addison Blakley.

HIGH HONORS

Keaton Hunter, Leah Mortimer, Jayden Lyon, Baylie Salkovick, William Stewart, Mason Wade, Chandler Ball, Jayden Bowman, Regan Pore Reina Rehberg, Haylee Swank, Hunter Weikle, Merista Brown, Alexis Rodriguez

SECOND HONORS

Owen Born, Lexie Colegrove Charlee Feeman, Dawson Staley, Xavier Smith, Addison Hillard, Jared Bowman, Rilynn Montgomery, Lillian Weikle, Kylie Lorentz, Wyatt Tollison, Kadyn Swank, Leah Thornton, Liam Beer, Peyton Rader, Kaybria Sims, Alexis Desich, Anna Taylor, David Johnson

Fifth Grade

4.0

Hayden Bateson, Christina Carroll, Kilian Finnegan, Abigail Kern, Gracie Palmer, Abigail Sauder, Andrea Swainhart, Kasey Swank, Gabriella Wilson, Kayleigh Walker, Emma McCoy.

HIGH HONORS

Grant Hayden, Bryce Smith, Heather Atherton, Alexandria Carroll, Abigail Kitzmiller, Madison McKenna, Marissa Lawhun, Macy Ousley, Xander Warner, Grace Weikle, Baylee Fowler, Bethany Bowman, Austin McCune.

SECOND HONORS

Walker Kirkpatrick, Katrina Beveridge, Ariel Stage, Sydney Mortimer, Damien Jones, David Adkins, Jaydon Wells, Alton Jeffries, Harley Davis, Tyler Sellers, Brayden Thornton, Brooke Dawson, Caden Freitag, Charlene Luschei, Aria Stage, Kylee Swank, Rachel Lefever, Kessin Lang, Taya Shultz, Carter Coile, Samantha Hunt.

comments powered by Disqus